Kostel sv. Bartoloměje

Kravařský stavitel Josef Seyfried navrh¬nul nejen architektonické řešení kostela, ale i oltáře, zpovědnice nebo vyřezávané lavice. Pouze reliéfy pro kazatelnu s křížovou cestou vyro¬bil mnichovský sochař Georg Busch. Architektovi bylo v době posvěcení chrámu roku 1896 teprve 31 let a jednalo se o jeho vůbec první realizaci sakrálního pro¬storu. Novogotická stavba byla pojata jako síňové trojlodí, které vytváří nejrozsáhlejší kostelní plochu na Hlučínsku. Kostelu vévo¬dí renesanční věž původní svatyně, ve které se nacházejí dva zvony ze 17. století. Vitráž s motivem Panny Marie rozvazující uzly je jedinou okenní výplní s tímto motivem v České republice. Rozplétání uzlů symbolizuje problémy a těžkosti, které mají věřící svěřit do Božích rukou. Slavná předloha vitráže se nachází v jihoněmeckém Augsburgu.

Kościół św. Bartłomieja
Rzadko zdarza się, aby architekt zaprojektował cały kościół, włącznie z wyposażeniem wnętrza. Taki przypadek miał miejsce podczas budowy świątyni św. Bartłomieja w Krawarzach (Kravaře). Z warsztatu miejscowego rodaka Josefa Seyfrieda pochodzi nie tylko projekt architektoniczny kościoła, ale także
ołtarza, konfesjonału czy rzeźbionych ławek. Jedynie płaskorzeźby na ambonie z Drogą Krzyżową wykonał monachijski rzeźbiarz Georg Busch. Należy dodać, że w czasie konsekracji świątyni w 1896 r. architekt miał zaledwie 31 lat i była to w ogóle jego pierwsza realizacja przestrzeni sakralnej. Neogotycki budynek został pomyślany jako trójnawowe atrium, które tworzy największy obszar kościelny na ziemi hulczyńskiej. W kościele dominuje renesansowa wieża pierwotnej świątyni, w której znajdują się dwa dzwony z XVII w.